Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Konkursu
Organizatorzy Konkursu:
- Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty
Współorganizatorzy Konkursu:
- Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
- Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita
- Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”
- Muzeum Wojska Polskiego
Konkurs jest współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. K. Steczkowskiego
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka
Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego… oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek
§ 6. 1. W przypadku przeliczania na punkty kryterium, o którym mowa w art. 134 ust. 2 pkt 4 lit. a, art. 135 ust. 4 pkt 3 lit. a, art. 137 ust. 6 pkt 4 lit. a, art. 140 ust. 3 pkt 5 lit. a i art. 143 ust. 3 pkt 4 lit. a ustawy – Prawo oświatowe, za:
1) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów.
Uroczystą galą zakończyły się centralne zawody XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego oraz XII Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego pt.: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W walce o wolną Polskę”. W szczególnej ceremonii wzięło udział ponad 300 osób – uczniów, opiekunów, rodziców, a także organizatorów oraz przedstawicieli licznych instytucji.
Szanowni Państwo,
poniżej przedstawiamy Program Ramowy zawodów finałowych XXIV edycji Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę", które odbędą się w dniach 6-8 czerwca 2019 r. w Warszawie.
Program ramowy zawodów finałowych (plik w formacie PDF)
Wszystkich uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego Konkursu "Losy żołnierza" prosimy o wypełnienie poniższego załącznika oraz przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28 maja 2019 r.
Dane te są potrzebne do ubezpieczenia uczestników i opiekunów oraz zakwaterowania.
Załącznik - dane teleadresowe
UWAGA!!!
Na początku czerwca do wszystkich uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego oraz ich opiekunów wyślemy drogą mailową (na adres podany w wypełnionym załączniku) indywidualne POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA. Prosimy o wydrukowanie i zabranie go ze sobą na etap centralny.
POTWIERDZENIE to będzie stanowiło niezbędny dokument przy rejestracji.
Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy protokół z wynikami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1948” rozrywanego w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów na Litwie, Białorusi i Ukrainie uczących się języka polskiego w szkołach w systemie oświatowym obcych państw, szkołach organizacji Polaków oraz szkolnych punktach konsultacyjnych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych RP.
Protokół Konkursu "Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia..." (plik PDF)
Szanowni Państwo
poniżej Komunikat organizacyjny nr 1 dotyczący etapu centralnego XXIV edycji Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę"
Komunikat organizacyjny nr 1 (plik w formacie PDF)
Poniżej zamieszczamy listy uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego XXIV edycji Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę"
Zgodnie z regulaminem kwalifikuje się po dwóch najlepszych laureatów z każdego województwa oraz dodatkowo laureaci z najlepszymi wynikami punktowymi z grona wszystkich pozostałych.
W kwestii wyjaśnienia list dodatkowych - regulamin mówił o 7 najlepszych uczniach SP i 3 najlepszych uczniach GIM, ale jako że nie w każdym województwie w etapie wojewódzkim byli uczniowie gimnazjum, została poszerzona lista dodatkowa.
Analogicznie w szkołach podstawowych - w województwie śląskim był tylko jeden laureat z poziomu SP - poszerzona została lista dodatkowa
Do etapu centralnego zostało zakwalifikowanych 74 uczniów
Lista uczniów szkół podstawowych (2 najlepszych z województwa)
Lista uczniów szkół podstawowych (pozostali z najlepszymi wynikami)
Lista uczniów gimnazjów (2 najlepszych z województwa)
Lista uczniów gimnazjów (pozostali z najlepszymi wynikami)
Szanowni Państwo,
poniżej prezentujemy listy z wynikami etapu wojewódzkiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę".
Dokładny wynik punktowy ucznia jest dostępny wyłącznie po zalogowaniu.
UWAGA!!! Uczniowie są przedstawieni w kolejności alfabetycznej w każdym z województw.
Przedstawiona kolejność NIE decyduje o zakwalifikowaniu do etapu centralnego.
Informujemy, że ewentualne odwołania od uzyskanego wyniku można składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 kwietnia 2019 r. (piątek).
Wyniki uczniów szkół podstawowych w etapie wojewódzkim
Wyniki uczniów gimnazjum w etapie wojewódzkim
Wyniki mogą znajdować się również na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty.
Uwaga!!! Informacja dotyczy wyłącznie uczniów i opiekunów z WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Szanowni Uczestnicy i Opiekunowie,
uprzejmie informuję, że III etap wojewódzki XXIV KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę” dla uczniów z województwa mazowieckiego, odbędzie się 28 MARCA 2019 r. o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 388 im. Jana Pawła II przy ul. Deotymy 25/33 w Warszawie.
Czas trwania etapu wojewódzkiego wynosi 90 minut.
Bardzo proszę o przybycie uczestników w wyznaczone miejsce do godz. 10.45, co umożliwi punktualne rozpoczęcie Konkursu. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej, przyborów do pisania i obuwia na zmianę.
INFORMACJE NA TEMAT MIEJSC PRZEPROWADZENIA III ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LOSY ŻOŁNIERZA DLA RESZTY WOJEWÓDZTW ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONACH WŁAŚCIWYCH TERENOWO KURATORIÓW OŚWIATY ORAZ U KOORDYNATORÓW WOJEWÓDZKICH.
Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza do udziału w Konkursie Historycznym "Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948" – kategoria: projekt edukacyjny.
Uwaga!
W tym roku ta forma Konkursu skierowana jest do uczniów na Litwie, Ukrainie i na Białorusi uczących się języka polskiego w szkołach w systemie obcych państw, szkołach organizacji Polaków a także szkolnych punktach konsultacyjnych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych RP.
Szkoły i placówki z Polski nie mogą brać udziału.
Regulamin do pobrania (plik w formacie PDF)