Uroczyste podsumowanie XXVII edycji Konkursu
Organizatorzy Konkursu:

- Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty
Współorganizatorzy Konkursu:
- Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
- Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita
- Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”
- Muzeum Wojska Polskiego
Konkurs jest współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej  i Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. K. Steczkowskiego
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka
Uroczystość odbyła się w Muzeum J. Piłsudskiego
w Sulejówku

 

  • ac_UR-00414.jpg
  • ac_UR-00561.jpg
  • an_plac_30.JPG
  • an_plac_33.JPG
  • an_plac_42.JPG
  • sn_20220611_113144.jpg
  • sn_IMG_5273.JPG
  • sn_IMG_5277.JPG
  • sn_IMG_5315.JPG
  • sn_IMG_5318.JPG
ZADANIA REALIZOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA - więcej informacji

Poniżej zamieszczamy listy uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego XXIV edycji Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę"

Zgodnie z regulaminem kwalifikuje się po dwóch najlepszych laureatów z każdego województwa oraz dodatkowo laureaci z najlepszymi wynikami punktowymi z grona wszystkich pozostałych.

W kwestii wyjaśnienia list dodatkowych - regulamin mówił o 7 najlepszych uczniach SP i 3 najlepszych uczniach GIM, ale jako że nie w każdym województwie w etapie wojewódzkim byli uczniowie gimnazjum, została poszerzona lista dodatkowa.

Analogicznie w szkołach podstawowych - w województwie śląskim był tylko jeden laureat z poziomu SP - poszerzona została lista dodatkowa

Do etapu centralnego zostało zakwalifikowanych 74 uczniów

 

Lista uczniów szkół podstawowych (2 najlepszych z województwa)

Lista uczniów szkół podstawowych (pozostali z najlepszymi wynikami)

Lista uczniów gimnazjów (2 najlepszych z województwa)

Lista uczniów gimnazjów (pozostali z najlepszymi wynikami)