Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Konkursu
Organizatorzy Konkursu:
- Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty
Współorganizatorzy Konkursu:
- Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
- Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita
- Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”
- Muzeum Wojska Polskiego
Konkurs jest współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. K. Steczkowskiego
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka
Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie
Szanowni Państwo,
poniżej prezentujemy listy z wynikami etapu wojewódzkiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Dokładny wynik punktowy ucznia jest dostępny wyłącznie po zalogowaniu.
UWAGA!!! Uczniowie są przedstawieni w kolejności alfabetycznej w każdym z województw.
Przedstawiona kolejność NIE decyduje o zakwalifikowaniu do etapu centralnego.
Informujemy, że ewentualne odwołania od uzyskanego wyniku można składać w nieprzekraczalnym terminie do 20 kwietnia 2018 r. (piątek).
Wyniki uczniów szkół podstawowych w etapie wojewódzkim
Wyniki uczniów gimnazjum w etapie wojewódzkim
Wyniki uczniów zasadniczych szkół zawodowych w etapie wojewódzkim
Wyniki mogą znajdować się również na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty.
Szanowni Państwo,
poniżej prezentujemy listy uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego XXIII edycji Konkurs Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Poniżej znajduje się wyłącznie lista uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Konkursu, natomiast dokładny wynik punktowy ucznia jest dostępny wyłącznie po zalogowaniu.
Lista uczniów szkół podstawowych zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego
Lista uczniów gimnazjum zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego
Lista uczniów zasadniczych szkół zawodowych zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego
Wyniki mogą znajdować się również na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty.
Informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do etapu rejonowego XXIII edycji Konkurs Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Poniżej znajdują się listy uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego
Lista uczniów ze szkół podstawowych
Lista uczniów z zasadniczych szkół zawodowych
Etap rejonowy odbędzie 10 stycznia 2018 r. o godz. 11:00. Informację na temat miejsca przeprowadzenia etapów rejonowych uzyskają Państwo na stronach internetowych właściwych terenowo Kuratoriów Oświaty, bądź u Koordynatorów Wojewódzkich.
REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922” – kategoria: projekt edukacyjny Rok szkolny 2017/2018
Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia - losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922" – kategoria: projekt edukacyjny.
Regulamin do pobrania (plik w formacie PDF)
ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
(zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń do udziału w projekcie)
Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w XXIII edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" zostało zakończone.
Dziękujemy wszystkim zgłoszonym szkołom i jednocześnie informujemy, że arkusze zadań będą dostępne do pobrania po uprzednim zalogowaniu od 3 listopada 2017 r. (piątek) na naszej stronie internetowej.
Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej", którego organizatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty. List do uczniów, nauczycieli i rodziców Pana Macieja Kopcia, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej poniżej.
List Pana Macieja Kopcia, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2017–2018
Tradycja to jeden z podstawowych fundamentów naszej tożsamości, to nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w naszych rodzinach i w państwie, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej, w wojsku, w organizacjach społecznych i związkach wyznaniowych. Jej wychowawcze znaczenie doceniają wszyscy, począwszy od rodziców i dziadków, dostrzegają je szerokie kręgi nauczycieli, wychowawców i wojskowych, działaczy państwowych i społeczników, a przede wszystkim weterani - uczestnicy i świadkowie wydarzeń historycznych. Dlatego właśnie - Porozumienie Organizacji Kombatanckich miasta Płocka oraz Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari wspierają naszą działalność.
Można powiedzieć, że tradycję dostrzega, ceni i pielęgnuje każdy Polak mieszkający w Rzeczypospolitej, jak i w diasporze rozsianej po całym świecie.
Zapraszamy do licznego udziału już po raz dwudziesty trzeci, w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego, "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." w roku szkolnym 2017/2018.
Ogólnopolski Koordynator Konkursu
Program merytoryczny Konkursu w roku szkolnym 2017/2018 (plik PDF)
Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego i zatytułowana będzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.
Więcej informacji wkrótce.
Zawody finałowe XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą" już za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy do udziału w następnej XXIII edycji.
Poniżej zamieszczamy listy z wynikami uczniów w zawodach finałowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz protokół z przebiegu zawodów finałowych.
Lista z wynikami uczniów szkół podstawowych
Lista z wynikami uczniów gimnazjów
1 czerwca 2017 roku rozpoczęły się w Warszawie dwudniowe zawody finałowe w ramach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i X Olimpiady Tematycznej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
W tym roku tematem konkursów jest okres historyczny obejmujący lata 1768–1864, od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.
Organizatorami Konkursu i Olimpiady są: Mazowiecki Kurator Oświaty, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im.płk. dypl. Mariana Porwita, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta", Muzeum Wojska Polskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.